Blog o social media

Blog zajmujący się tematem reklamy w social media

Witryny www – projektowanie stron internetowych

Strona internetowa pełni dziś bardzo kilka funkcji. Może być miejscem, do którego spogląda się tylko dla rozrywki i treści ze świata, niemniej jednak w pewnych sytuacjach odgrywa też rolę jedynej oficjalnej wizytówki firmy lub chłopcy i dziewczęta.

Z powodów wymienionych we wstępie, podczas procesu pisania serwisu internetowego trzeba kierować się kilkoma znanymi w biznesie zasadami. Przede wszystkim projektowanie stron www powinno opierać się na standardach optymalizacji stron wyznaczonych przez specjalistów z branży SEO. Dzięki temu już na wstępie witryna będzie opracowana do dużo ważniejszych działań związanych z pozycjonowaniem. Chodzi tutaj głównie o jakość kodu strony, ale także o takie kłopoty jak rozmieszczenie widgetów i innych elementów mających służyć użytkownikowi. W wielu sytuacjach bowiem użytkownik globalnej sieci Internet intuicyjnie wyszukuje konkretnych treści w danym miejscu na stronie i istotne jest, ażeby je tam znalazł. Druga sprawa związana jest z aspektami czysto wizualnymi. Projektowanie stron internetowych mających być sieciową wizytówką przedsiębiorstwa nie ma możliwość opierać się na mało komfortowych kontrastach kolorystycznych, które po kilku minutach odstraszają czytelnika. W interesie zarówno firmy w jaki sposób i webmastera leży to, by osoba pozostała na stronie jak najdłużej.

Nie można również zapominać o obowiązującym aktualizowaniu witryny oraz odpowiadaniu na maile i pytania. Nie ma nic gorszego niż czytelnik albo ewentualny klient, który nie ma możliwość doczekać się odpowiedzi na nurtujące go dylematy. Zadbanie o wszystkie te rzeczy w fazie projektowania pozwala na uniknięcie sporych problemów później.

Sprawdź tutaj: projektowanie stron internetowych Poznań.