Blog o social media

Blog zajmujący się tematem reklamy w social media

Twoja sylwetka – Dieta

Dużo osób zastanawia się nad tym w jaki sposób schudnąć tak, by waga po tym procesie już nie wzrastała. To skomplikowane zagadnienie, ponieważ istnieje duża ilość nieskutecznych diet. Część z polecanych jednakże może być nieodpowiednia w konkretnych przypadkach, albo po jakimś czasie dawać efekt jo-jo. Co więcej trzeba jeszcze pamiętać, że diety eliminujące część produktów z jadłospisu mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego właściwym miejscem, aby zasięgnąć porady specjalisty jest poradnia dietetyczna.

To tam dietetyk ustali jaka dieta będzie dla nas najlepsza. Weźmie pod uwagę nasz wiek i ogólny stan zdrowia. Ma możliwość też zlecić wykonanie specjalnych badań. Nie prawie każdy wszakże zdaje sobie sprawę z tego, że jego kłopoty z wagą mogą wynikać nie tylko ze złych nawyków żywieniowych. Wahania hormonów lub ich nieprawidłowe wydzielanie , a ponadto ukryte choroby to także częste powody nadwagi albo niedowagi.

Dietetyk nie tylko poleci nam zdrowe żywienie, które polega nie tylko na wybieraniu odpowiednich towarów. Kluczowe jest w większości ich łączenie i przygotowywanie. Nawet najlepiej dietetyczne warzywo stanie się tuczące, o ile zostanie usmażone na zwierzęcym albo roślinnym tłuszczu. Całkowita rezygnacja z węglowodanów i tłuszczów z kolei w ogólności nie wchodzi w rachubę, ponieważ w wielu sytuacjach możemy pozbawić się w ten metodę cennych witamin. Dietetyk ułoży nasz jadłospis w taki metodę, iż zmniejszona zostanie kaloryczność posiłków, ale pozostaną inne wartości odżywcze. We własnym zakresie jest to dość niełatwe do osiągnięcia, ponieważ nie w każdej sytuacji znamy skład towarów i nie zawsze umiemy zachować proporcje.

Warto sprawdzić: Poradnia dietetyczna Paniówki.