Blog o social media

Blog zajmujący się tematem reklamy w social media

Tani program do JPK

Jednym z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. W ostatnim czasie na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było realnie głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim zakładzie produkcyjnym. Właściwe rozliczanie faktur jest niebywale kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może wygenerować od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak sporej skali bardzo łatwo jest się pomylić, niemniej jednak ten błąd może kosztować waszą firmę dosłownie kilka tysięcy pln. Na szczęście w teraźniejszych czasach istnieje bardzo łatwy sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK w sposób automatyczny rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już przenigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest fantastycznie prosty w obsłudze, gdyż wystarczy jedynie zeskanować dokument. Na tej bazie zostanie wnikliwie rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego lub odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy jedynie wpłacić odpowiednie pieniądze dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, fachowego kodu do rozliczania faktur, to z całą pewnością warto w końcu zainwestować w niego własne pieniądze. Program JPK nie jest zbyt dużym wydatkiem, a w dużym stopniu ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Źródło: program do JPK .