Blog o social media

Blog zajmujący się tematem reklamy w social media

Przydatne w biurze – etykiety foliowe

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako potencjalni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą dosłownie wyścig o w jaki sposób najbardziej wymyślną etykietę. I nie jest istotne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Mają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

Ażeby te efekty uzyskać, w wielu przypadkach nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” i tym podobne. Hasła te, aby zostały widoczne są na tle jaskrawych kolorów, ażeby obecnie rzucały nam się w oczy.

Jaka zatem jest różnica pośród etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie używa się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Priorytetowym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym rozwiązaniem od tych foliowych, zatem o ile uwarunkowania przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, wykorzystuje się papier. Podobnie, jeżeli już opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne warunki niekorzystne, należy zastosować etykietę foliową aby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to bardzo ważne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym nawet najmniejsza zmiana, czy także przerwa powoduje brak sposobności jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś intuicyjne i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.