Blog o social media

Blog zajmujący się tematem reklamy w social media

Pozycjonowanie a zdobywanie linków

Jednym z priorytetowych zadań pozycjonera jest znalezienie odpowiednich lokalizacji i umieszczenie na nich odnośników do naszych witryn. Jednak poprzez liczne zmiany w algorytmie ten metodę nieostatnie ewaluuje – przez co nie możemy być pewni stabilnych pozycji w wyszukiwaniach. Jeszcze parę lat temu pozycjonowanie w Polce przede wszystkim opierało się na systemach konwersji linków, masowych zasypywanie stron wpisami do katalogów czy też artykułów do przedruku.

W chwili obecnej pozycjonowanie w większej mierze opiera się na naturalności. Czyli zdobywanie linków z źródeł, które najlepiej pasują do profilu mojej strony internetowej. Niewątpliwie do jednych z takich miejsc należą fora internetowe. W takim miejscu naturalną rzeczą jest, żę konsumenci dzielą się ciekawymi produktami czy również usługami w postacie linków do danych stron internetowych.

Drugim takim miejscem są tematyczne katalogi stron. Tematyczne katalogi stron są w całkiem inny metodę postrzegany przez wyszukiwarkę internetową aniżeli katalogi ogólnoteoretyczne. Mógłbym się dosłownie pokusić o stwierdzenie, że takie katalogi są postrzegane jako zwyczajne strony internetowe, które w metodę naturalne linkują do danych witryn. Drugą pozytywną cechę katalogów tematycznych jest fakt, że pojawiają się znacznie wyżej aniżeli ich łatwe odpowiedniki. Dla tego pamiętaj, że pozycjonowanie możesz ułatwić sobie właśnie w taki oto sposób.

Sprawdź nas: katalog stron