Blog o social media

Blog zajmujący się tematem reklamy w social media

Kilka HDMI razem

Kabel HDMI nie jest niczym nowym, dlatego że standard HDMI jest stosowany od dawna. Takie kable można zakupić w każdym sklepie z elektroniką i również w sieci. Coraz częściej pojawiają się jednakże rozgałęźniki HDMI, które pozwalają na prezentowanie obrazu na kilku monitorach.

HDMI matrix 4×2 jest jednym z takich rozgałęźnik. Jest to stacja, która ma 4 sekcje na porty HDMI a w każdej z tej obszarów znajdują się dwa porty.
Łącznie takie rozgałęźnik ma zatem 8 portów HDMI. HDMI 4×2 jest bardzo przyszłościowym urządzeniem, które pozwala podpinać równocześnie wiele portów HDMI. Takie urządzenie nie jest drogie, dlatego że kosztuje mniej więcej 100 pln, a za to jest bardzo funkcjonalne. Z całą pewnością ułatwia pracę z obrazem i daje możliwość rzucać ten obraz na wielu monitorach. Splitter HDMI 2×4 oraz dodatkowo tego typu rozwiązania są stosowane zarówno przez osoby zajmujące się na co dzień grafikom, jak i przez graczy , a oprócz tego firmy, które w swoich działaniach wykorzystują elementy graficzne. Część użytkowników kupuje sobie również takie urządzenie do domu, dlatego że chcę rzucać obraz na kilku monitorach. W sieci tego typu rozwiązania można zakupić z całą pewnością taniej niż stacjonarnie. Niższe ceny wcale nie determinują gorszej jakości. Wręcz całkiem inaczej, jakość w internecie może być tożsama, a w pewnych sytuacjach nawet lepsza. Oczywiście należy zwracać uwagę na producentów konkretnych rozwiązań. To producent determinuje, czy produkt jest wykonany w zgodzie ze wszystkimi zasadami i czy będzie funkcjonalny przez długi czas i będzie nas przez to cieszył.

Źródło informacji: hdmi audio rca.