Blog o social media

Blog zajmujący się tematem reklamy w social media

Jeśli interesujesz się dronami

{Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się drony. Na sam początek były one traktowane jako zabawki, ale obecnie coraz bardziej zyskują na znaczeniu. W wielu krajach realizowane są obecnie testy, które mają w przyszłości umożliwić dronom dostarczanie paczek , a oprócz tego zakupów do naszego domu.

Na drony roznoszące zakupy będzie trzeba niestety poczekać jeszcze kilka lat, niemniej jednak już w tej chwili warto zapoznać się z tym sprzętem. Aktualnie niezwykłą popularnością cieszy się wykorzystywanie dronów do tworzenia wspaniałych zdjęć oraz zdjęć z lotów ptaka. Zbudowanie wspaniałych ujęć z lotu ptaka za pomocą drona nie jest na nieszczęście łatwe. 
Najtrudniejszym aspektem jest umiejętność latania tym dość specyficznym sprzętem. Samo opanowanie latania nie zajmie wam długo, natomiast niestety istnieje sporo zagrożeń w powietrzu dla waszego drona. Dosłownie najlepsi specjaliści potrafią całkowicie zniszczyć ten dość drogi sprzęt. Czasem wystarczy kilka ptaków albo bardzo silny podmuch wiatru i wasz dron uderzy o skałę i zostanie całkowicie zniszczony. Jeżeli więc do tej pory nie mieliście okazji nigdy latać dronem, to nie ma co inwestować w tym samym momencie w bardzo drogie, profesjonalne drony. Modele służące do wykonywania najwyższej jakości zdjęć lub filmów kosztują od mniej więcej dziesięciu tysięcy w górę. Większość profesjonalistów poleca natomiast drony kosztujące przynajmniej dwadzieścia tyś.. Warto więc na początku zainwestować w o sporo tańszy sprzęt za pomocą którego nauczycie się idealnie wykorzystywać drona. Gdy nauczycie się już pewnie obsługiwać drona w powietrzu, warto wtedy zainwestować w profesjonalnego drona do kręcenia filmów. Przy używaniu profesjonalnego sprzętu warto w każdej sytuacji sprawdzać prognozę pogody i nie latać dronem, jeżeli już obecnie istniejące warunki atmosferyczne mogłyby uszkodzić waszego drogiego drona. 
Źródło informacji: projektdron.com.pl. |Czym są drony większość z nas już prawdopodobnie wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości , a ponadto nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To jednak dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od swojego pierwowzoru odbiega tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu złudzenie, jakby naprawdę był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To natomiast nie wszystko, ponieważ drony FPV są w dużej liczbie przypadków używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas trzeba przelecieć swoją maszyną konkretny stopień. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. Przy tym, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez ludzi na całym świecie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga zastosowania bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja pozwala na osiąganie bardzo dużych prędkości, a także powoduje że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko w wyścigach, niemniej jednak także w trakcie wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez własne okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i rzeczywiście uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Zobacz także: http://projektdron.com.pl/page/polecane-linki-1/.